DOGIO MAGAZÍN

  • Valerie Šťástková

Tipy na psí knížky


S pejsek, o pejscích, pro pejskaře není pejsků nikdy dost!

Osvědčené klasiky, nové knihy, ale hlavně taková díla, ve kterých není nouze o čtyřnohé chlupaté hrdiny. Vybrali jsme pro vás několik oblíbených psích knih, které vás pobaví, dojmou, ale hlavně potěší každého knihomola a pejskaře!


Volání divočiny (Jack London)


Inteligentní a sebevědomý Buck, kříženec bernardýna a skotského ovčáka, si žije v rodině kalifornského soudce královsky, jenže je jednoho dne unesen. Příběh se odehrátá v období zlaté horečky, kdy jsou zapotřebí silní psi. Buck je prodán do mrazivé divočiny, kde přežívá jen díky své síle a odhodlání. Jednoho dne jej zraněného zachrání zálesák Thornton a mezi oběma tvory – lidským i psím – se rozvine oboustranné a nezlomné přátelství. Kniha Volání divočiny vyvolává napětí a hluboké dojmy už po mnoho desítek let (téměř 120 let) a vy si jej můžete užít například v novém vydání od nakladatelství LEDA z roku 2020.Robin (Zdena Frýbová)

Robin je hrubosrstý teriér s vlastní hlavou, bláznivými nápady a vtipnými komentáři. Kniha je plná sarkasmu a humor i chování všech postav se zde dostává až do absurdity. Pokud máte rádi bláznivé příběhy a ještě zběsilejší zápletky, určitě vás kniha velmi příjemně pobaví.


Tip redakce: Robina si můžete poslechnout i jako audioknihu.

Zloděj psů (Josef Habas Urban)


Deset dobrodružných povídek o silném poutu člověka a psa. V knize najdete velké rozpětí témat, obrovskou lásku ke všemu živému, ať už jsou to zvířata nebo příroda. Hluboké myšlenky a témata jsou psaná lidsky a tak se nemusíte bát, že byste se v knize snad ztratili, pokud po ní sáhnete jako po krásné a odpočinkové literatuře. Texty vznikly na základě vlastních prožitků, o to spíš vás překvapí, jaké fikce dokáže napsat sám život po boku psího přítele.


Psí život (Peter Mayle)


Přemýšleli jste někdy o tom, co si o vás myslí váš psí miláček? A co si asi říká, když po něm něco chcete? “Autorem” této knihy je totiž pes, který se narodil jako jedno ze třinácti štěňat, zažil neúspěchy, romantiku, ale i naprosto bláznivé situace. Tento svůj život a soužití s lidmi “psí autor” vtipně komentuje. Text doprovází jednoduché, ale velmi výstižné ilustrace od Edwarda Korena.


Hafani – Madla a já (Monika Seidlová)


Když se vám zhroutí svět, pravděpodobně nečekáte, že to bude právě pes, který vám ukáže, že vše není tak černé a zlé, jak to zpravu vypadá. Něco takového zažije Róza, která psa vlastně vůbec nechce, přesto jí doma “přistane” štěně, které sem tam něco rozkouše, nebo dokonce udělá malou žlutou loužičku. Róza se tak ocitá ve světě pejskařů, který ji zprvu netěší, ale jehož kouzlo záhy objeví.


Zrzek (František Fric)


Autobiografické lyrické vyprávění o vztahu hajného a jeho pejska Zrzka. Kniha je psaná v první osobě a tak očima hajného vzpomínáme na všechny jeho pejsky, především na Zrzka, který se podobal lišce. Připravte se na vzpomínky milé, které zahřejí u srdce, ale i takové, které mnohé pejskaře pravděpodobně rozpláčou.Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO