DOGIO MAGAZÍN

  • Hana Moualla

Rostliny nebezpečné pro psy


Nejhorší je prý břečťan, hm...

Plánujete si přinést nové rostliny do vaší zahrádky nebo domácnosti? A znáte ty, které mohou vašemu psímu příteli ublížit?


Cibuloviny, břečťan a ty další


Hrabání je přirozená psí činnost (tím více, pokud máte psa – norníka). Jak to zařídit, aby si nevšímal květin na zahradě, které určitě nejsou vhodné ke žvýkání? Podle trenérů je nutné psa naučit základním povelům a určit mu jeho koutek na dovádění. Jinak si vylepší náladu v koutku s tulipány. A to by neměl, protože cibuloviny (hyacinty, krokusy, lilie, aj.), dále třeba konvalinky jsou pro psy jedovaté.


Pozor na oleandr, břečťan a další běžné domácí rostliny


Ačkoliv u rostlin mohou být toxické jen určité části, nikdy nevíte, co vašeho psíka z nudy napadne. Speciálně, pokud jsou doma i kočky, které občas něco shodí z parapetu nebo jiného místa na zem. Taková spolupráce je úsměvná u jídla na lince, ale může se vymstít, trváte-li na pěstování azalek, kalanchoe, bramboříků, dracény, břečťanu nebo aloe vera.


Co tedy doma pěstovat?


Pro svůj klid zapomeňte také na difenbachii, lopatkovec, anturii, kaly nebo kosatce. Intoxikaci zvířete byste poznali podle zažívacích potíží, bílé pěny u tlamky a pejsci mohou mít dechové potíže (zvětšený jazyk). Tehdy je nutné navštívit zvěrolékaře. V domácnosti se zvířaty je možné pěstovat bezpečně třeba různé bylinky, africké fialky, vánoční kaktusy, sedmikrásky, zelenec, voskovky.


Tip redakce: Obsáhlý seznam rostlin najdete v angličtině zde. Rostliny jsou seřazeny podle abecedy. A u každé je uvedena toxicita pro kočky, psy a někde i pro koně…


Víte, jak funguje zvířecí záchranná služba? Čtěte zde.Foto: birgl, Pixabay.com

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY DOGIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO

Vše o plemeni

Pes a já

Psí poradna

Zdraví

Tipy od Dogio

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků, je bez písemného souhlasu LazyFriday s.r.o. zakázáno.

©2020 - 2021 LazyFriday s.r.o.

Součást rodiny

LazyFriday_logo_dark_320x128px@3x.png