DOGIO MAGAZÍN

  • renahrabakova

Pořizujeme si štěňátko. Co všechno připravit?


Malý roztomilý chlupáč vnese do vašeho domova mnoho zábavy a radosti. Už teď se určitě těšíte na společné procházky, objevování všeho nového i učení se základních povelů. Pokud si nejste jistí tím, co všechno byste měli svému novému pejskovi ještě před jeho příchodem pořídit, nepřestávejte číst následující řádky.

Když už se pro nějaké plemeno rozhodnete, prověřte si chovatele, od kterého pejsek pochází. Pokud nepotřebuje papírového pejska, porozhlédněte se v lokálním útulku. Určitě si ale neberte pejska, který je za “zvýhodněnou” cenu, protože jeden z rodičů nemá průkaz původu. Tím byste totiž podpořili byznys zvaný množení, a to určitě nechcete.

Základní výbava

Pelíšek je jednou z věcí, kterou by měl každý pejsek vlastnit. Protože jsou ale štěňátka tak trochu nevyzpytatelná a ráda si hrají se vším, co najdou, zprvu nemusíte do pelíšku investovat žádné velké finance. Kdo ví, jak dlouho totiž pelíšek vydrží. Navíc štěňátko rychle poroste, takže ho budete muset i z tohoto důvodu za nějaký čas vyměnit.

Další věcí, kterou budete potřebovat, je obojek. Ten totiž slouží k výchově a výcviku vašeho chlupáče. Tím pádem není úplně důležité, jak bude obojek vypadat, ale měl by být především funkční. V první řadě počítejte s tím, že než vaše štěňátko doroste do dospělého věku, může několik obojků vyměnit. Růst bude nejen délka obojku, ale také jeho šířka. Pro menší plemena se hodí obojky lehké a úzké, pro plemena větší sáhněte po obojcích širších a pevnějších. Při výběru správné velikosti platí pravidlo dvou prstů - aby nebyl obojek příliš úzký nebo naopak aby pejska neškrtil, vsuňte pod něj dva prsty.


Ruku v ruce s obojkem jde i výběr vodítka. I jeho velikost záleží na velikosti plemene vašeho pejska. Ideální délka je pak od 120 do 180 cm. U větších plemen se nedoporučuje používat zatahovací vodítka. Ta jim totiž umožňují získat při běhu větší dynamiku a rychlost a to je vystavuje riziku.


V neposlední řadě nezapomínejte na nákup hraček. Každé dítě hračky potřebuje a pejsek není výjimkou. Při výběru hraček pamatujte na to, že je vaše štěňátko bude v prvním půl roce svého života nejčastěji okousávat. Mléčné zuby jsou velmi ostré, proto sáhněte po hračkách z tvrdších materiálů, které něco vydrží. Měkké plyšové hračky jsou lepší pro interaktivní hru. Pozor ale dejte na malé součástky, které by pejsek mohl spolknout. Tzv. lanové hračky jsou pak vhodné pro učení aportu a tahání. Štěňátka mají také často v oblibě logické hračky, které uvítáte i vy v momentě, kdy si budete chtít od svého neúnavného člena rodiny na chvilku odpočinout.


Vhodná strava

Samotnou kapitolou k tomuto tématu je výběr vhodné stravy. S tím vám v ideálním případě poradí přímo chovatel. Obecně platí, že čím je štěňátko mladší, tím vícekrát denně by mělo jíst. Takže například v době od 2 do 4 měsíců by to mělo být 4x denně, od 8 měsíců pak už jen 2x. Jakékoliv úpravy jídelníčku provádějte opatrně a dodržujte přesný čas krmení. Po jídle nechte svého pejska odpočívat, předejdete tak případné torzi žaludku.


Převoz v autě

S největší pravděpodobností se se svým pejskem nevyhnete cestování v autě. I to se řídí určitými pravidly - určitě nechcete riskovat zdraví svoje, vašeho chlupáče, ani problémy se zákonem. Jízda volně v kufru, spolujezdci na klíně nebo volně na zadním sedadle s hlavou z okna. Přijde vám to povědomé? Tak takhle rozhodně ne! Pokud svého pejska chcete vozit na zadním sedadle, pořiďte mu speciální postroj a připoutejte ho jako řádného spolujezdce k upínači pásu. Mějte ale na paměti, že běžný postroj na procházky není dostatečně pevný, a proto se do auta nehodí. Pokud máte malého pejska a chcete ho převážet v přepravce, není problém. I tu ale musíte zabezpečit pásem. Možná ale zvolíte umístění pejska do kufru. V tomto případě si do auta nainstaluje mříže a nebo síť, která kufr oddělí od zbytku auta. Úplně nejlepším a nejbezpečnějším řešením je ale umístit chlupáče do uzavřené přepravky, kterou bezpečně uložíte právě v kufru.


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO