DOGIO MAGAZÍN

  • Hana Moualla

Péče o psí uši


jak vyčistit psovi uši
Myslíš, že mne, známou Šibu šibalskou na čistění slechů dohoníš? To si povíme...Čištění psích uší nemusí být pro každého pejskaře tou nejoblíbenější činností. Přesto se svému parťákovi každý týden do uší kontrolně podívejte. Víte, jak psí uši správně vyčistit?


Čemu se vyhnout?


Zapomeňte na vatové tyčinky, ty se pro čištění psích uší nehodí. Můžete nechtíc nečistotu nebo maz zatlačit do ucha dozadu. Pokud je ucho i po čištění zarudlé, vytéká z něj zapáchající maz, je horké nebo má váš pes kolem boltce otok, je to důvod pro návštěvu veterinární ordinace. Totéž platí pro zatvrdliny nebo cizí předměty (pejskům se může do ucha zapíchnout tráva a je nutné, aby ji veterinář odborně vyňal).


Co pejskům hrozí?


Psí plemena se svěšenými boltci trpí zejména v létě horším odvětráváním uší. U jiných plemen je zase nutné před čištěním ještě odborně vystříhat chloupky, aby bylo možné čištění provést. I proto nemusí být stříhání psím kadeřníkem luxus, ale jako základní péče… U psa se může objevit zánět zvukovodu, zánět středního ucha nebo mykóza. Dalším důvodem pro návštěvu veterinární ordinace je svrab. Ten vypadá jako černé tečky (jakoby zaprášené), ale když ucho vyčistíte, na tamponu zůstane tmavě hnědý maz, psa to nutí na neustále třepání hlavou a tření boltce packami.


Jak postupovat při čištění?


Před čištěním si připravte gázu, papírový kapesníček nebo tampon na odličování a olejové kapky. Ty jsou k psímu uchu šetrnější, nevysušují kůži. Psa si posaďte a ucho mu jemně nadzdvihněte směrem od čumáku ven. Případné překážející chloupky zastřihněte. Ucho vykapejte a masírujte tak, až bude doslova mlaskat. Pes se za chvíli otřepe. Poté otřete připravenou gázou (nebo tím dalším, vata se nedoporučuje, aby vlákna psovi nezůstala zachycená v uchu).


Tip redakce: Psí boltce osušte také po koupeli nebo plavání ve volné přírodě (třeba látkovým čtverečkem z rozstříhané bavlněné košile, kterou už nenosíte). Nezapomeňte, že v zapařeném prostředí se daří bakteriím.


Foto: zimt2003

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO