DOGIO MAGAZÍN

  • renahrabakova

Odnaučte svého pejska loudit


Stůl je prostřený k večeři. Kromě lidských členů domácnosti se k němu přihrne i váš psí kamarád. Při pokusu o první sousto lahodného jídla z vás váš chlupáč nespustí oči. To je často doprovázeno dlouhými řetězy slin. Přijde vám tato scéna povědomá?

Žadonění o jídlo patří mezi jeden z nejčastějších psích prohřešků. Experti se shodují, že toto chování pochází zřejmě už z doby, kdy pejsci museli na jídlo trpělivě čekat u ohně po boku svých pánů. Ať už to je pravda či nikoliv, tato situace může být velmi nepříjemná. Pojďme se společně podívat na 9 způsobů, jak pejska přimět k tomu, aby přestal u stolu neodbytně žadonit jídlo z vašeho talíře.


1. “Na místo!”

Naučte svého psího miláčka na místo, kde bude čekat, než se najíte. Jedná se o zcela legitimní povel, který se vám bude hodit v řadě různých situací. Navíc se dá naučit za relativně krátkou dobu. Trénink však musí být důsledný. Pokaždé, kdy usednete ke stolu, dejte pejskovi pokyn, aby šel na své místo. Dohlédněte na to, aby tam zůstal do té doby, než nedojíte. Pokud to budete opakovat pokaždé, když budete jíst, možná vás brzy chlupáč překvapí a na své místečko přejde zcela automaticky.


2. Nekrmte ho u stolu

Pokud svému pejskovi dopřejete i sebemenší soustu u stolu, počítejte s tím, že to do budoucna bude brát jako automatickou věc. Chápeme, že zejména štěňátka jsou rozkošná a že by jim člověk snesl modré z nebe, každopádně i jedna chyba může mít velmi špatný důsledek na poslušnost vašeho hafíka.


3. Vysvětlete to i dětem

Pokud jste rodiče malých dětí, vysvětlete to i jim. Pravidly se musí řídit všichni členi domácnosti bez ohledu na věk. Naučte tedy své děti, že musí pejska v době stolování poslat na místo a nelákat ho na dobroty.


4. Krmte ho v době svého jídla

Dalším tipem je krmit pejska v době, kdy jíte i vy. Díky tomu, že bude mít co dělat se svou porcí, je méně pravděpodobné, že budou loudit u vás.

5. Rozptylte ho

Čas jídla může být pro vašeho chlupáče časem ke hraní. Pořiďte mu interaktivní hračku, do které schováte pamlsek. Pejsek tak bude mít na práci dolování své dobroty a s velkou pravděpodobností si vás a vašeho jídla nebude všímat.

6. Ignorujte ho

Když svému psímu parťákovi budete při jeho žebrání věnovat jakoukoliv pozornost, může dojít k tomu, že to špatně pochopí. Proto je lepší, když ho budete zcela ignorovat a předstírat, že s vámi zkrátka vůbec není.


7. Unavte ho

Udělejte si před jídlem společnou procházku a nebo si alespoň společně pohrajte. To pejska alespoň částečně unaví a povzbudí ho k odpočinku. A vy si tak budete moct dát v klidu společnou večeři.


8. Seznamte hosty s pravidly

Pravidla jsou k tomu, aby se dodržovala. Proto s nimi seznamte i své hosty, kteří by vaše úsilí mohli neúmyslně zhatit.


9. Pes není vysavač

Toto pravidlo je těžké dodržet zejména ve chvíli, kdy jste rodiči malých dětí. Nicméně svému pejskovi v žádném případě nedovolte, aby zastal funkci vysavače a drobky po svých dítkách raději ukliďte sami.

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO