DOGIO MAGAZÍN

  • Hana Moualla

Největší psí rekordy


psí rekordy
Jsme šampioni, chceš vědět, v jakých disciplínách?


Asi každý pes by mohl soutěžit v počtu ukradených svačinek z batolecích rukou nebo zlomyslném útěku v období dospívání s prohnutými zády do oblouku a potutelným výrazem (zatímco jeho majitel zoufale přemýšlel, jak neztratit autoritu). Jsou ale určitě obdivuhodnější rekordy. A o těch si dnes povíme.


Rekordy vůle


Největší vzdálenost, kterou pes ušel

Zázračný pes Bobbie (1921-1927) překonal pěšky obří vzdálenost, aby se vrátil do svého domova. Svým majitelům se ztratil při návštěvě přátel a během své cesty ušel přes čtyři tisíce kilometrů z Wolcottu v Indianně i za velmi nepříznivého počasí. To, aby se opět shledal v Silvertonu (Oregon, USA) se svojí rodinou.


Nejvěrnější pes

Hačika, který věrně čekal na svého pána u nádraží Šibuje, asi znáte. Ale víte, že podobný příběh se také stal na Sibiři v Rusku, kde fenka jezevčíka jménem Máša, chodila pravidelně do nemocnice navštěvovat svého pána i dlouho po jeho smrti? Adopce Máši se nezdařila, neboť od nové rodiny utíkala zpátky do nemocnice. Stalo se tak nevyhnutelné – personál nemocnice prý dohlíží na to, aby bylo o Mášu postaráno…


Roztomilé rekordy


Nejmlsnější pes

Do žebříčku bychom mohli dosadit prakticky každého psa na planetě, ale některá plemena jsou mlsnější než jiná. Na obezitu si musí dát pozor bíglové, jezevčíci, teriéři, buldočci, ad. Jsou to mlsná plemena, ale co bychom jim vyčítali, viďte?! Z pohledu objemu stravy nejvíce konzumují bernardýni, mastifové, pyrenejští horští psi nebo irští vlkodavové. Veterináři by mohli vyprávět, jaké spolknuté předměty vyoperovali pejskům z těla. Třeba pes Woof snědl pět gumových kačenek, majitelka se na veterináře obrátila, když začala mít podezření u páté ztracené gumové kačenky. Pes Woof se zotavil.


Nejznámější pes

Který je nejpopulárnější psí hrdina? Pravděpodobně by zvítězila Lassie. Kolie navíc patří mezi tři nejvíce inteligentní druhy plemen. Nejoblíbenějším psím plemenem je labradorský retrívr (také patří mezi tři nejmazanější). Na Instagramu by pak nevedl dětmi tolik oblíbený buldoček „Pug“ (se 2,9 miliony sledujících), ale pejsek jménem Jiff Pom (sleduje ho přes deset milionů uživatelů), který se mihl v jednom hudebním klipu Kate Perry.


Nejveselejší psi

Samojedi patří mezi psy s největší potřebou sociálního kontaktu. Umí se prý smát i se zavřenou tlamou. Odborníci na psi sice tvrdí, že se psi nesmějí, ale my víme své… Hodně psů umí zrcadlit chování svého pána. Pokud se vám zdá, že se váš pes směje, je klidný, mává ocasem, pak jste asi natrefili na psa, který vás má dokonale přečtené.


Rekordy síly


Nejrychlejší pes

Chrti jsou nejlepšími sprintery mezi psími plemeny, během pěti vteřin se umí z nuly dostat na rychlost sedmdesát kilometrů za hodinu. Pomáhá jim v tom silná tepová frekvence a délka jejich skoků. Ale ani v běhu na delší vzdálenosti se nemají za co stydět. Trumfnou i geparda. Co by za to dal nejlepší lidský atlet?!


Nejvyšší výskok

Fenka Feather (chrt) je držitelkou rekordu za výskok do výšky. V roce 2017 vyskočila v Marylandu do výšky 191,7 cm.


Tip redakce: Další zajímavé rekordy najdete přímo v Guinessově knize rekordů. Záznamy týkající se psů si můžete zobrazit zde.

Foto: ElfinFox

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO