DOGIO MAGAZÍN

  • renahrabakova

Největší psí plemena na světě


Velká psí plemena byla v minulosti často využívána k lovu a těžké práci. Dnes už tomu tak většinou není, i tak ale obříci ze psí říše budí svým majestátným vzhledem respekt a pozornost. Zároveň ale překvapují svou dobrou a přátelskou povahou. Víte, jaké rady patří na světě mezi ty úplně největší?

Obří psí plemena mají za sebou dlouhou historii, která mnohdy započala více než před 2 000 léty. Nadpůrměrně urostlí pejsci představovali vítanou pomoc pro pastevce při hlídání dobytka a ovcí. Pomáhali také rybářům, střežili lidská obydlí a fungovali jako horští záchranáři. V některých funkcích setrvávají dodnes, avšak v posledních několika desetiletích se jejich pozice ze psa pracovního změnila na domácího mazlíčka. A jací pejsci konkrétně zastupují tuto XXL skupinu?

Německá doga

Podle Guinessovy knihy rekordů většího psa na světě nenajdete. I přes to, že může v kohoutku měřit až 90 cm, patří mezi klidná a vyrovnaná plemena. Právě kvůli své výšce bývá velmi často využívána jako rasa hlídací. Doga je velice skromná - do garsonky se vám sice nevejde, ale spokojí se s větším bytem. Určitě není dobré ji nechávat celé dny venku - je to velmi společenské zvířátko, které je závislé na lidském kontaktu. Proto bývá často vyhledávána jako rodinný pes. Avšak k malým dětem ji nedoporučujeme - vlivem svého velkého vzrůstu by jim mohla nechtěně ublížit.


Anglický mastif

Mezi další psí obry patří i anglický mastif. Kořeny tohoto pejska sahají až do starověku, kdy ho tehdejší společnost využívala k zápasům s býky, lvy a medvědy. Postupem času byly ale tyto praktiky zakázány a mastif působil jako velmi dobrý a oddaný hlídač, který je i přes svou výšku hravým a mírumilovným psíkem. V kohoutku může pes dosahovat až 80 cm, feny bývají o pár centimetrů menší.


Irský vlkodav

První zmínky o irských vlkodavech se objevily asi v době 400 let přes naším letopočtem. V této době patřila tato rasa k oblíbeným královským darům. Plemeno vzniklo křížením chrtů a dog. Své jméno si tento pejsek získal tím, že své lidské pány chránil před nebezpečnými vlky. I tato rasa je nekonfliktní, vyrovnaná a velmi oddaná své rodině. Stejně jako německé dogy dorůstají v kohoutku až do výšky 90 cm. Právě z tohoto důvodu se bohužel nedožívají příliš vysokého věku.


Leonberger

Mezi další mohutnou psí rasu patří i leonberger. Toto plemeno vzniklo v polovině 19. století zkřížením novofundladského psa, pyrenejského ovčáka a bernardýna tak, aby co nejvíce připomínalo lva. Tento obrovský chlupáč s ještě větším srdcem je ideálním společníkem pro děti i další domácí mazlíčky. Díky své vysoké inteligenci bývá často také psem pracovním - jeho schopnosti se osvědčily při záchraně mnoha životů. Často ho potkáte po boku lavinářů, stopařů a vodních záchranářů.

Novofundlandský pes

Novofundlanďák pochází z kanadského ostrova Newfoundland, jeho původ je však opředený tajemstvím. Ať je pravda jakákoliv, jedná se o velmi otužilé plemeno, které je schopné pracovat s těžkým nákladem a nemá problém pobývat v ledové vodě. Toho často využívali tamní rybáři, pro které byl nezbytným pomocníkem při tahání sítí z vody, vozíků s nákladem, ale i při záchraně tonoucích. Jeho poznávacím znamením jsou plovací blány mezi prsty. I přes svou velkou lásku k vodě toto plemeno bohužel trpí častými záněty zvukovodů. Také novofundlanďák je rasou perfektně se hodící do rodin s dětmi, díky své milé povaze se často používá při canisterapii.


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO