DOGIO MAGAZÍN

  • renahrabakova

Nejmenší psí plemena na světě


Nezaberou téměř žádné místo, mají ale velkou osobnost. Řeč je o nejmenších psích plemenech na světě. Statistiky America Kennel Club uvádí, že existuje 15 psích ras, které se honosí přívlastkem nejmenší. My pro vás vybrali 5 zástupců, kterým se společně podíváme na zoubek :).

Malí pejsci jsou ideálními společníky snad pro každého z nás. Radost udělají starším lidem i těm, kteří žijí v bytě v centru města. Díky jejich velikosti je navíc můžete mít u sebe téměř pořád. Do kategorie nejmenších pejsků na světě patří například jorkšír, čivava nebo maltézák.

Mops

Mopsík v poslední době patří mezi jedno z nejoblíbenějších malých psích plemen. Rozpoznatelný je především díky svému spláclému čenichu. Jedná se o plemeno, které existovalo již před více než 2 000 lety a bylo velmi oblíbené mezi členy královské rodiny starověké Číny. Tento svalnatý pejsek dorůstá do výšky 33 cm a váží kolem 8 kil.


Pomeranian

Tito pejsci s načechraným kožíškem mají velmi často temperamentní povahu. Jejich kabátek vyžaduje časté vyčesávání. Barevná škála srsti je opravdu široká - od zrzavé a červené přes pálenou až po hnědou a černou. Tito psí krasavci dorůstají do výšky 28 centimetrů, jejich maximální váha by měla být necelá 4 kila.


Bišon

Bišonek je taková chundelatá kulička chmýří, která je proslulá díky své úžasné osobnosti. Skvěle vychází jak s dětmi, tak i s ostatními pejsky. Jeho výška dosahuje do necelých 30 cm a váhově se pohybuje mezi 5,5 až 8 kily.


Papilon

Papilon bývá někdy zaměňován s čivavou - obě plemena mají velké špičaté uši a krátký čenich. Ve skutečnosti mají ale velice odlišné osobnosti. Název rasy pochází z francouzštiny a znamená motýl. Pavilony dorůstají do výšky 28 centimetrů a váží od 2 do 4,5 kil.


Trpasličí pudl

Pudl je chytré a sebevědomé plemeno plné energie a opravdové chuti do života. Hodí se tedy pro takové lidi, kteří rádi chodí na procházky, běhají a celkově se vyžívají ve venkovních aktivitách. Pod kudrnatou srstí se skrývá ale opravdu malý pejsek - obvykle nebývá vyšší než 35 centimetrů a váží kolem 5 kil.


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO