DOGIO MAGAZÍN

Kdy je příliš horko na venčení?


Možná vás překvapí, že i při procházce ve 20 stupních Celsia může vás pejsek utrpět úpal. Která teplota je tedy na venčení ideální a jaká už je příliš? V jakou denní dobu jsou procházky se psím kamarádem nejideálnější?

Pejsky je nejlepší venčit v teplotě do 19 stupňů Celsia. To samozřejmě není pevně dané pravidlo, ale některá plemena jsou na vyšší teploty náchylnější a mohou snadno přijít k úpalu. V úvahu musíte vzít nejen teplotu vzduchu, ale také to, po čem psí tlapky chodí. Betonové chodníky se velmi rychle rozpálí, naopak tráva je fajn i ve větších vedrech. Obecně platí, že v počasí nad 28 stupňů už hrozí velký risk, který je obecně nebezpečný pro všechna psí plemena.


Jak již bylo řečeno, důležité je dbát nejen na teplotu vzduchu, ale i povrch, po kterém váš chlupáč chodí. Dlažba, písek a beton mohou mýt až o 60 stupňů vyšší teplotu než ovzduší. Držte se jednoduchým pravidlem - pokud nejste schopni udržet svou dlaň po dobu 10 sekund na chodníku, nebude to schopen obstát ani váš pejsek. Pokud tedy žijete ve městě a nemáte možnost procházek po trávě, změňte svou venčící rutinu a ven choďte jen brzy ráno nebo pozdě večer, kdy je už chladněji.


Samotnou kapitolou jsou pak těhotné fenky, štěňátka a nebo naopak staří pejsci. Všichni chlupáči jsou ve vedrech vystaveni určitému nebezpečí, tyto tři skupiny jsou však ještě o něco náchylnější.


K přehřátí jsou náchylná i plemena s krátkým nosem, týká se to zejména buldoků. Krevní cévy v jejich čenichu se zvětšují a přenáší tak teplo. Pejsci jsou proto nuceni více dýchat a tím se méně ochlazují a posléze může docházet k nebezpečné dušnosti.

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO