DOGIO MAGAZÍN

  • Valerie Šťástková

Jak psi prospívají lidskému zdraví?

Aktualizace: bře 17


Pes vám vždycky pomůže a vždycky vás rozveselí.

Říká se, že pořídit si pejska je pro páníčky nejen radost, ale také starost a hlavně závazek. Přemýšleli jste už ale i o tom, že mít doma takového psího parťáka může mít pozitivní účinky na zdraví vaše i vašich dětí? Pejsci dokáží být tím nejlepším parťákem, trenérem, doktorem, ale přítelem, když jim dáte tu možnost. Pojďme si ale toto naše tvrzení trochu lépe přiblížit.


Pejsci pomáhají se srdcem

Vlastnit pejska nejen naplní vaše srdce láskou, ale také jej učiní o něco silnějším. Podle studií publikovaných mezi lety 1950–2019 se ukázalo, že psí majitelé mají daleko méně infarktů. Pejskové totiž pomáhají snižovat majitelům krevní tlak a redukují stres, který hraje velkou roli ve spoustě nejen kardiovaskulárních onemocněních.


Pomáhají vás udržovat v kondici

Podle ministerstva zdravotnictví pravidelný 30 minutový pohyb pomáhá snižovat riziko cukrovky o 30 %, ale nejen to. Je obecně známo, že pravidelná pohybová aktivita je prevencí před nemocemi a k udržení dobrého fyzického i psychického zdraví. V době sedavých zaměstnání i koníčků, jsou psí majitelé daleko aktivnější, jak lidé bez psa. A tím o něco zdravější. Což souvisí s i tím, že...

Pejsci pomáhají s hubnutím

Je známo, že pravidelný pohyb, kteří pejsci i lidé potřebují, pomáhá udržovat fyzickou kondici a shazovat přebytečná kila. V roce 2010 dokonce proběhla malá studie, která sledovala lidi, kteří pětkrát týdne po dobu 20 minut venčili pejsky po celý jeden rok – v průměru tito lidé zhubli 6,5 kg! Nejlepší na tom bylo, že lidé toto “cvičení” považovali daleko spíš za povinnost vůči pejskům, než za hubnoucí cvičení. Většina páníčků si ale procházky s pejsky užívá a ani si neuvědomuje, že přitom spaluje přebytečná kila.


Jsou guru v seznamování

Většina pejsů se s jinými pejsky vždy ráda setká a mnohdy nestačí ani pár minut, aby se z nich stali přátelé a mohli si společně hrát. Oni ale nejsou jediní, kdo přichází do kontaktu s někým novým, i vy se díky pejskům setkáte s jinými psími páníčky a můžete tak navázat zcela nečekané vztahy s někým, kdo má stejně jako vy, vášeň pro psí kamarády.


Pes je ten nejlepší psycholog

Lidé, kteří žijí sami, ale také důchodci, emočně nestabilní osoby, či osoby žijící na novém místě, kde to neznají, mívají občas problém s přílišnými myšlenkami na smysl života a světa. Ty mohou být pro některé nepřímou cestou do hlubších problémů jako je deprese. Pejsci udržují mentalitu člověka “při zemi”, jsou hnacím pohonem k vykonáváním denních potřeb, rozveselují své majitele a ukazují jim, že pravý smysl života je přece jejich láska. Navíc, jak už jsme zmínili, pomáhají vytvářet nové sociální vazby a udržovat páníčkovo tělo v dobré fyzické kondici.Prevence proti alergiím u dětí

Pokud máte doma kojence, je pořízení pejska, nebo kočičky nejlepší způsobem, jak předcházet alergii v jeho budoucím životě. Pejsci i kočičky v okolí dítěte ovlivňují tak jako jiné elementy, ve kterých se dítě pohybuje, vývoj imunity. Vývojem imunity lze přecházet vývoji alergií či dýchacím obtížím v i pozdějším věku dítěte.


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO