DOGIO MAGAZÍN

  • Hana Moualla

Jak poznáte, že vás pes miluje?


Z oka do oka


Jako pejskař víte, že psi nemají rádi dlouhé zírání do očí. Ti agresivnější jedinci to berou jako výzvu k pošťuchování se a ukazování si hranic vašeho domácího hřiště. Jen několik vteřin vás dělí od dalších projevů lásky nebo agrese. A to doslova. Pro část psů je oční kontakt, mrkání a sledování toho, čím se zabýváte, jedním ze způsobů, jak se na vás naladit. Možná proto se mluví o psí oddanosti. Protože pejsci mluví pohledem.


Intonace a chuť se předvést


Všimli jste si, že když svému psímu příteli řeknete sebevětší hloupost, ale ve správné intonaci, pak bude radostně reagovat a čekat na vaši výzvu ke hře nebo mazlení? Jeho láska k vám se dá měřit tím, že přeruší sebelepší činnost a přiběhne k vám. A obvykle u toho nebude šetřit vrtěním ocásku.


Bude u vás, když vám bude mizerně


Psi i kočky mají dar naladit se na svého majitele. Všimněte si, když prožíváte nějaké silnější emoce nebo máte těžký den. Váš psí přítel za vámi pomaličku přitančí, i když ví, že jste nevrlí. A bude dělat asi milion pokusů, aby se vám dostal do přízně. Bude u vás sedět a natáčet hlavu do stran. To, aby pochopil, co se s vámi děje. Bude vám chtít sedět v náručí nebo vám lehne na nohy. Když na tom budete úplně bledě, přestane šaškovat a lehne si k vám a bude vás hřát. Kočky u takové činnosti ještě předou. Psi předávají těm, které milují svoji energii a právě v tom spočívá jejich nejvyšší láska. V bezbřehé oddanosti.


Další znaky, že vás miluje


Když se bude dít v domácnosti nebo přede dveřmi bytu cokoliv divného, bude pozorně sledovat vývoj situace. A bude se chtít aktivně účastnit řešení. I velmi klidný pes se v případě ohrožení postaví před vás nebo členy vaší rodiny. Milující pes vás také bude neustále sledovat a chtít s vámi trávit svůj čas. Bude kolem vás skákat a olizovat vás. To je samozřejmě jeho přání, proto je na vás, jak ho povedete a jestli mu dovolíte spát ve vaší posteli. Pes bude také reagovat kladně a se zájmem na předměty, které budou mít váš pach.


Psi jsou prostě skvělí. Oddaní, zábavní a nutící člověka k aktivitě, byť by měl původně jakkoliv náročný den. Je dobře, když jej vedete správně, ale odpusťte mu drobné prohřešky z lásky.Foto: stephencphotog, Pixabay

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO