DOGIO MAGAZÍN

  • renahrabakova

Jak na péči o tlapky v zimních měsících?Zimní období je v některých ohledech opravdu hodně náročné. Sami na sobě můžeme vypozorovat mrazem a sněhem vysušené vlasy, pleť i nehty. Nejinak jsou na tom i pejsci se svými tlapkami. A potrápit je dokáže nejen mráz, ale i třeba posypová sůl.


Městský terén je pro pejsky určitě náročnější než ten venkovský. Většina cest je totiž chemicky ošetřená a nebo posypána štěrkovými kamínky. Pro chůzi bos není ani jedno z toho dobré. Ač se to nemusí zdát, polštářky na packách jsou velmi citlivé a pokud se s pejskem na zimní venčení nepřipravíme dobře, může naše procházka skončit ošklivými boláky.

Prevence je základ

V zimě byste měli vycházky uzpůsobit aktuální situaci. Možná máte své oblíbené místo nebo trasu, ale vězte, že zledovatělá místa a zejména ostrý led můžou nadělat pěknou paseku. Posypová sůl pak tlapky vysušuje a v případě, že se dostane do rány, také pořádné štípe.


Pejskům s dlouhými chlupy doporučujeme jejich hřívu v okolí pacek vystříhat - to zamezí zadržování nečistot a také vzniku tzv. zmrazků nebo bambulky, tedy usazení namrzlého sněhu v chloupcích. Pokud máte pejska uchovaného, pořiďte mu na packy návleky. Před samotnou procházkou můžete použít speciální krém, který packy ochrání před výše zmíněnou solí. Pokud je váš pejsek zvyklý, můžete mu nasadit ochranné ponožky nebo botičky.

Po procházce

Jakmile se vrátíte ze své vycházky, omyjte svému chlupáčovi tlapky teplou vodou a pořádně je vysušte. Několikrát týdně se pak doporučuje protřít mu polštářky vyživujícím balzámem na tlapky. Nikdy ale nepoužívejte krémy lidské - ty by mohly způsobit nejen alergii, ale klidně i otravu.

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO