DOGIO MAGAZÍN

  • Hana Moualla

Jak budovat důvěru u psa


budování důvěry u psa

Důvěra ke svému páníčkovi má u psa jinou podobu než u koček. Pes má stále v sobě kus vlka a tedy i smečky, která lpí na řádu a harmonických vztazích. Víte, jak důvěru svého psa budovat?


Poprvé mimo domov


Pokud jste si zrovna neadoptovali štěně i s jeho mámou (jako já), asi přemýšlíte, jak tomu chlupatému drobečkovi dodat sebevědomí a pocit jistoty v novém prostředí (teritoriu). Psímu miminu jeho smečka tyto pocity dávala a vy jste se nyní stali jejím pokračováním. Ve vlčích smečkách jsou to právě starší vlci a vlčice, kteří učí mladé a dávají jim hranice tak důležité pro jejich zdárný vývoj.


Základy důvěry


Abyste někam se svým psem ve výcviku došli, musí vám věřit. Bez důvěry nebude ochotný podat požadovaný výkon. Jak důvěru vybudujete? Budete posilovat jeho ochotu s vámi kooperovat. Odměnami za dobré chování (což je i mazlení a další projevy vaší přízně), svým časem a pozorností, které mu věnujete. To ho bude motivovat k osvojování si nových dovedností. Měl by vám rozumět, vědět přesně, co se po něm žádá. A znát dobře meze svého chování (a důsledky chybných rozhodnutí).


Překážky důvěry


Co může být překážkou budování důvěry u psa? Bezhlavé vynucování povelů, špatné načasování nebo přetěžování štěněte příkazy, kterým ještě plně nerozumí. Pejska nebo fenku to může zablokovat (a dají vám to najevo třeba mokrým způsobem nebo zlobením). Nejasné principy soužití a plovoucí pravidla jsou další chybou, stejně jako absence respektu (od vás k psovi a naopak).


Tipy od Dogia
Krmením a pamlsky (v přiměřené míře) vybudujete vzájemné pouto (rád jí, když jíte vy). Váš pes vám rozumí dobře… Nechejte ho po návratu z práce unavit dobrou procházkou a večer se mazlete. Psi mají doteky rádi. Vynechejte hlasitý křik a další (psí srsti) nepříjemné metody a získáte tak respekt svého psa. A nezapomínejte, společné nové zážitky jsou také důležité.

Foto: Skeeze, Pixabay.com

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO