DOGIO MAGAZÍN

  • Valerie Šťástková

Filmová abeceda psích jmen

Aktualizace: 2. pro 2020


Zatímco toho pravého chlupáče jste si vybrali na první pomazlení, se jménem stále bojujete?

Pejsci mají nejen rozdílná plemena, velikosti, barvy a pohlaví, ale každý pejsek má také svou odlišnou povahu. Možná vám právě povaha vašeho nového psího parťáka připomněla nějakého filmového psího hrdinu, anebo má zrovna barvu a čumák jako Bolt ze stejnojmenného filmu. Možná ale jenom hledáte speciální jméno pro svého speciálního miláčka – a k tomu by vám mohla pomoci naše filmová abeceda psích jmen i s jejich filmovou povahou.

Argo (Četnické humoresky)

Argo je takový český „komisař Rex“. Jde o vlčáka, který se musel pro svou hereckou roli naučit i takové věci jako třeba přičichnout k navoněné dámské kabelce a pak se znechuceně odvrátit.


Boy (John Wick)

Pokud jste ještě neviděli Johna Wicka, tak si charakteristiku Boye raději nečtete a pokračujte dál na Bolta. Boy je druhý pejsek Johna Wicka, jde o stříbrného pitbula, kterého John nazývá jen „Boy“ (angl. překl. „Kluku“/“Chlapče“). Je pravděpodobné, že druhý pejsek nikdy nedostal „opravdové“ jméno, kvůli prvnímu pejskovi Johna –Daisy (bígl), která byla krutě zabita. Přes to se John nikdy nedokázal emociálně přenést a právě proto Boye nikdy doopravdy nepojmenoval. Boy je ovšem oddaný a chytrý pejsek, který svého pána poslouchá na slovo.


Bolt (Bolt)

Tento americko-kanadský ovčák se vypraví na strastiplnou cestu, aby zachránil své přátele.


Dug (Vzhůru do oblak)

Tento zlatý retriever Dug je dobrák od kosti. Mluví, protože mu jeho předchozí páníček dal obojek, díky kterému mohl začít mluvit jako člověk. Snadno se upne k lidem, kteří jsou na něj hodní a zůstane jim také věrný.


Einstein (Návrat do budoucnosti)

Einstein (podle toho slavného vědce) je podhalaňský ovčák, patří doktoru Emmettu Brownovi a později pak rodině Brownových. Je obvykle veselý, přátelský a má rád konzervy pro pejsky.


Tesák (Harry Potter)

Je neapolský mastin (mastiff) patřící Hagridovi. Je oddaný a vycvičený. Přesto, že je obrovský a má děsivé jméno, je to uslintaný dobrák, který Hagrida často doprovází. Na otázku, proč Hagrid pojmenoval pejska zrovna Tesák, Hadrid odpověděl: „Vždycky se mi takové jméno pro psa líbilo.“


Gromit (Wallace a Gromit)

Wallacův věrný psí přítel, žije s ním, pomáhá mu a když je třeba, tak ho zachraňuje. Ve spoustě věcí je jako člověk (chodí po dvou), ale nemluví.


Hooch (Turner a Hooch)

Je bordeauxská doga. Hooch je zlobivý pejsek, který je ovšem velice chytrý a šikovný. Občas zlobí, ale jde spíše o „vzkaz pro páníčka“, než že chtěl skutečně způsobit škodu.


Charlie (Všichni pejskové jdou do nebe)

Tento pravděpodobně kříženec německého ovčáka je pouliční lump, miláček fenek a požitkář. Jednoho dne se ale něco stane a Charlie zaprodá svou duši ďáblu, aby se mohl navrátit zpět na Zemi.


Lady (Lady a Tramp)

Lady je kokršpaněl žijící s mladou manželkou dvojicí. Spí v měkkém pelíšku a je pyšná na svoji psí známku. Když ale potká toulavého psa Trampa celý svět se jí změní.


Marley (Marley a já)

Dojemný film o problematickém (trhá gauče, vyje při bouřce, pije vodu z WC apod.), ale milovaném žlutém labradorovi a jeho rodině. Sledujeme průběh životních událostí, kde Marley svým páníčkům ukazuje, že život nejsou jen starosti a práce, ale také zábava a láska.


Odie (Garfiled) Je Garfieldův hlavní přítel i nepřítel, oba společně bydlí s Jonem Arbucklem, který trpí zejména Garfieldovy výtržnosti.


Pongo (101 dalmatinů)

Pongo je otec otec ukradených štěňátek, který je hledá.


Rex (Komisař Rex) Rex je německý ovčák, který je nadaný na hledání důkazů a stop při řešení zločinů.


Samantha (Já, legenda)

Samantha je oddaný německý ovčák výzkumného vědce, který se snaží najít protilátku na virus měnící obyvatele Země na agresivní bezcitné bestie.


Scooby (Scooby Doo) Scoopy je trochu bláznivá německá doga, která je členem party Záhady s. r. o. a vydává se s nimi na řešení záhad. Povahově je Scooby podobný svému páníčkovi Shaggymu, který je zbabělý, ustrašený, miluje dobré jídlo (zejména pizzu), ale své přátele nikdy nezradí.

Sparky (Frankenweenie) Sparky je Viktorův pejsek, který zemře shodou nečekaných okolností a Viktor vynaloží veškeré úsilí na to, aby svého pejska dostal zpět, což se mu nakonec povede, ale ne bez vedlejších následků.


Toto (Čaroděj ze země Oz) Toto je cairn terriér, který patří Dorotce. Je jejím největším kamarádem i rodinou, protože na ni nemá tetička ani strýc, u kterých Dorotka žije, čas. Společně s Totem je následně Dorotka odnesena do země Oz, kde ji Toto doprovází.


Tramp (Lady a Tramp)

Tramp je toulavý pes, je odvážný, chytrý a na své přátele laskavý. Když potká Lady, tak se do ní okamžitě zamiluje. Je to pravděpodobně malý knírač.


Zero (Ukradené Vánoce)

Duch-pes Jacka Skellingtona, neustále jej doprovází a když se Jack cítí smutný dává mu najevo, že mu něm záleží a snaží se jej povzbudit.


Nevybrali jste? Nezoufejte!

Všichni si přejeme mít doma svého vlastního chlupatého hrdinu. A on pro nás koneckonců hrdinou také bude, ať už bude mít hrdinské jméno, nebo se mu rozhodnete říkat prostě Puňťa. Nebojte se si s jmény hrát, zkracovat je, prodlužovat a nechat se jimi inspirovat podle vlastní libosti. Pokud jste si zrovna z filmového repertoáru nevybrali anebo vybrali, jen vám to pořád nepřipadá tak úplně ono, dáme vám pár příkladů, jak by šla jména upravit:


Gromit: Grum, Grút, Romi, Romit…

Lady: Ladynka, Ladyška, Lada, Dydy,…

Pongo: Popo, Pon, Ponny, Gogo…

Samatha: Sam, Samík, Maty, Matýsek…


A když se někdo na nezvykle znějící jméno zeptá, vždycky můžete říct, že vás pejsek je vlastně filmový hrdina, jen trochu jinak.


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO