DOGIO MAGAZÍN

  • Hana Moualla

Desítka nejoblíbenějších filmů o psech, které byly natočeny


nejoblíbenější filmy o psech

Máte rádi filmy, ve kterých vystupují pejsci? A který z nich je podle vás tak dojemný, že už předem víte, že budete dojati? Za nás to jsou určitě Hačikó, Bella a Sebastián nebo Bílý tesák.


V čem spočívá úspěšnost filmů o psech?


Filmy jako Hačikó (též Hachiko) jsou postavené na nezměrné oddanosti reálné psí bytosti. Film o věrném psím kamarádovi plemene Akita byl zfilmován poprvé v roce 1987 a ukázal, že pes může tesknit a vyhlížet svého pána i dlouho po jeho smrti. Taková věrnost je obdivuhodná a v lidském světě vzácná…


Trilogie Bella a Sebastián (natočená mezi roky 2013 a 2017) je současným zpracováním klasického dětského příběhu o silném pasteveckém psovi. Tento příběh byl zfilmován už v sedmdesátých letech (jako seriál). A nám se líbí, protože všechny tři filmy mají zajímavou zápletku. Obrovská ostrá fenka francouzského pasteveckého psa, Bella, pomáhá chlapci jménem Sebastián se vyrovnat se smrtí jeho matky, asistujeme mu při hledání otce a poté tety v drsných horách, to vše zasazeno do krásné přírody.


Filmy, které miluje celá rodina


Film Marmaduke (vtipně dabovaný do češtiny) je veselý film s rychlým spádem. Marmaduke je doga, která se přestěhuje do Kalifornie a z ustrašeného psa se stane hvězdou psích surfařských závodů (kvůli ambicím svého pánečka). Marmaduke vede vtipné dialogy se svým kočičím parťákem a také smečkou pouličních pejsků, aby se naučil dobrým způsobům a obstál mezi “falešnými zaprodanci” aka čistokrevnými psy.


White Fang (Bílý tesák) z roku 2018 je zpracován podle příběhu Jacka Londona, ale byly vynechány nejvíc děsivé pasáže. I tak celkem barvitě ukazuje svět psích zápasů a honby za ziskem na úkor ostatních. Dětem se bude líbit, protože se nebojácný Bílý tesák nakonec opět shledá se svojí maminkou - jeho zachránce mu dá svobodu.


Dalším filmem, který možná propláčete, je Psí poslání (The Dog´s Purpose). Natočen byl v roce 2017 a scénář je tak dobrý, že možná vám nebude stačit ani jedna krabice kapesníků (režíroval Lasse Hallström). Malý chlapec Ethan získává věrného psího kamaráda a neopouští ho ani po své smrti. Znovu a znovu přichází na svět až se opět shledávají v době, kdy už je Ethan dospělý, aby opět spojili svoje osudy. V roce 2019 bylo natočeno pokračování a vypadá také lákavě (The Dog´s Journey).


Filmová psí klasika


Film Lady a Tramp, který vznikl v dílně Walta Disneye v roce 1955, je už dnes možné považovat za zlatou klasiku kinematografie a stále stojí vysoko v žebříčcích oblíbenosti, stejně jako 101 dalmatinů z roku 1961 (a může to být důkaz, že někdy původní zpracování předčí to moderní – jako to s Glenn Close z roku 1996). Menší děti navíc uvítají knižní zpracování kreslených filmů.


Nebylo by fér opomenout příběh Lassie. Krásná kólie, která doprovází děti, nejprve chlapce Joea a poté dívku Priscillu (hrála ji mladinká Elizabeth Taylor) se opakovaně vrací na místo, kde žila šťastně. Tento příběh byl zpracován vícekrát, těžko hodnotit, která verze je ta nejlepší. Co myslíte?


Děti budou nadšené z příběhů psa Bolta, Benjiho nebo se pobaví při sledování Jako kočky a psi (Cat´s and Dog´s). Tajný život mazlíčků, Open Season (Lovecká sezóna) s vtipným jezevčíkem nebo film Marley a já s Jennifer Aniston mají také potenciál pobavit celou rodinu.


Foto: kaz, Pixabay

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO