DOGIO MAGAZÍN

  • Valerie Šťástková

7 způsobů, jak oslavit Vánoce s pejskem


Tady to ale voní, páníčku! Ty mi něco pečeš?

Vánoce jsou jako oslava vždycky něčím speciální. Mohou to být dny plné zábavy, ale také stresu – a to i pro pejsky! Jen si to představte, spousta nových podnětů, lidí, vůní a do toho třeba i stres jejich milovaného majitele. Proto je dobré se na Vánoce s pejsky připravit, zejména pokud jsou to jejich první Vánoce, a udělat je krásné i pro vaše chlupaté miláčky.


1. Vyhlídková jízda

Někteří pejsci milují jízdu autem, protože se uvnitř cítí bezpečně a navíc mají perfektní výhled na okolní svět. O Vánocích bývá navíc okolí něčím výjimečné – sníh, světla, spousta lidí. Co takhle vyrazit s pejskem na vánoční projížďku? Můžete jet jen přes město a obdivovat všechna ta světla, zimní dekorace, nebo výtvory (sněhuláky). Ale také můžete zajet někam mimo město a proběhnout louku plnou čerstvě napadaného prašanu!


2. Upečte cukroví

Většina z nás peče na Vánoce cukroví, tak proč jednou neudělat nějaké to vánoční cukroví i pro pejska? Pejskové obvykle milují, když jejich majitelé pečou, vaří, nebo jinak pracují v kuchyni a oni mohou nakukovat, co se na té kuchyňské lince tvoří. O co větší budou mít radost, když se něco bude tvořit i pro ně. Co zkusit třeba masové sušenky?

Ingredience:

  • 250 g mletého masa dle vlastního výběru

  • vejce

  • hrst ovesných vloček

  • oblíbený olej na potření (pro pejsky je ideální lososový, ostropestřcový, nebo lněný

Jak na to:


Vše smíchejte dohromady, poté vytvořte placičky a vyskládejte je na plech s pečícím papírem. Pokud budete chtít potřete olejem a dejte péct do trouby na 175 °C na 20 minut.


3. Udělejte si čas jen na sebe

Vánoce jsou sice dobou, kde se lidé scházejí se svými lidskými blízkými, ale kdo je vám koneckonců bližší než váš věrný psí kamarád? Udělejte si alespoň jeden den čas jen na něj, hrajte si s jeho oblíbenými hračkami, dejte mu oblíbené jídlo a dovolte mu, aby si mohl schrupnout třeba na gauči nebo v posteli (pokud tam obvykle nesmí).

Tipy na společné vánoční aktivity:

  • vlézt si pod dekou s knihou je v zimních měsících vždycky příjemné, jednou rukou držte knihu a druhou dbejte svého psího parťáka,

  • společně můžete sledovat i vánoční pohádky,

  • udělejte si dlouhou procházku zimní krajinou,

  • nebo vyndejte ven všechny hračky a blbněte po celém bytě!

4. Vánoční fotky? Za odměnu!

Pokud chcete pejska oblékat do vánočních kostýmů, nebo plánujete vánoční focení, odměňte za to pejska něčím dobrým. Ačkoliv si někteří pejskové takové vánoční blbnutí kvůli focení užívají, jiní vám tyhle “formality” odpustí jen pokud za to dostanou pořádný plátek šunky.


5. Psí dárek

Psi milují hledat hračky a dobroty. Zabalte aromatické dobroty (např. sušené maso) do krabiček a papírů a připravte tyto speciální dárky pod stromeček. Pokud má váš pejsek rád plyšáky, nebo pískací hračky, nebojte se stejně zabalit i je. Uvidíte, že váš psí kamarád bude mít z Vánoc hned větší radost!

6. Recyklace dárků na psí dárky

Z dárků bývá většinou spousta krabic a papírů – s těmi ovšem bývá teprve ta správná psina! Pejsi je rádi koušou, trhají, běhají v nich, schovávají se. Dejte jim prostor si tento “odpadní materiál” užít předtím, než ho roztřídíte a vyhodíte.


7. Vánoce jsou svátek klidu

Pokud je u vás na Vánoce neustálý ruch a hluk dopřejte pejskovi klidné místo, na které se může uchýlit. Některým pejskům stačí pelíšek, do kterého si mohou vlézt a pozorovat z něj celou rodinu. Jiní ocení, pokud jim necháte volnou celou místnost, do které si zalezou a svou rodinu budou poslouchat jen skrze otevřené dveře.


Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

Často kladené otázky
Obchodní podmínky

O LAZYFRIDAY DOGIO

Pracuj s námi
Kontakty

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:
+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY DOGIO